Sothys

Na vrásky vyzraje botulotoxin

Kategorie: Péče o pleť

Mojekrasa

Smích, hněv, mračení, smutek i pláč, to vše je součástí našeho života a každá tato emoce se zapíše do naší tváře v podobě vrásek. Čím více mimiku používáme, tím více se vrásky prohlubují a s přibývajícím věkem jsou viditelnější. Mimické vrásky se objeví dříve či později, každému.

V dnešní době si už estetická medicína s takovou „maličkostí“ poradí a během několika minut může být vaše pleť zase krásná, mladistvá.

Jed, co umí zázraky

Botulotoxin (zkráceně botox) je všeobecně známý jako nervový jed. Ve vysoké koncentraci zabíjí, ovšem v estetické medicíně se používá pouze v bezpečných dávkách, v řádech jednotek. Jeho aplikace je nejčastějším a zároveň nejbezpečnějším estetickým zákrokem. Podstatou, je zabránit mimickým svalům, aby se stahovaly a tím se vrásky na čele, mezi obočím, kolem očí i horního rtu, vyhlazují.

Co zákrok obnáší?

Tato aplikace je vhodná jak pro ženy, tak ale i muže, kteří touží po rychlém a efektivním omlazením pleti. Samotné odstraňování vrásek trvá okolo 15 minut a je bezbolestné. První efekt vyhlazení je zřejmý již po 48 hodinách. Ten optimální, obvykle za dva týdny. Botox působí 3 – 6 měsíců, proto je potřeba docházet na zákroky opakovaně, čímž se i následné intervaly dalších aplikací prodlužují.

Po zákroku je nutné dodržet některá omezení. Většinou trvají jeden až dva dny, ale po tuto dobu není například doporučené si na ošetřená místa sahat, lehat do vodorovné polohy anebo se překlánět. Dále je potřeba vyhnout se fyzické zátěži, konzumaci alkoholu, a dokonce i cestování letadlem. Porušením těchto pravidel může narušit výsled­ný efekt.

Neváhejte…

Pakliže vás hluboké mimické vrásky dělají mnohem starší, smutnější nebo třeba naštvanější a běžné krémy na jejich vyhlazení nepomáhají, zkuste dát šanci botoxu. Tato metoda je zcela bezpečná, efektivní, bezbolestná a používaná již řadu let. Pro více informací se obraťte na specializovaná centra, která vám rádi na dotazy odpoví a poradí vhodnou aplikaci. Teď už vás od omlazení dělí jen krůček.

Kompletní seznam klinik, kde vám poradí a případně botulotoxín aplikují, naleznete v kategorii Estetická dermatologie

Komentáře