Dalším rozdílem mezi běžnýmy a biosolárii je barva jejich záření. Zatímco běžné solárium vyzařuje modré záření, biosolárium září zeleně. Biosolária jsou vyráběna v provedení horizontálního a vertikálního solária. Je tedy zákazníkům dána možnost výběru mezi opalováním v leže či ve stoje.
Co na to odborníci?
Mezi odborníky se často spekuluje o realitě biosolárií. Proběhla i řada testování, která ukázala jen mírně lepší výsledky oproti klasickým soláriům, některé testy dokonce ukázaly, že biosolária jsou škodlivější, než běžně známá solária. Měření však probíhala jednorázově a nemusí odrážet skutečnost, jelikož dlouhodobý vliv biosolária může bát oproti standardnímu solária lepší.
Pokud vás láká biosolárium zkusit, není nic jednoduššího, než navštívit portál salony-krasy.cz a najít si nejbližší biosolárium v okolí vašeho bydliště. Dočtete se tu i recenze uživatelů, kteří salón zkusili před vámi. Do kolonky vyhledávání stačí jen zadat adresu vašeho bydliště a biosolárium. Systém vám pak vygeneruje ty nejlepší možné volby.
Jaká jsou rizika solárií?
Odborníci a kožní lékaři často hovoří o možném nebezpečí solárií, jde především o problémy s kuží, například urychlení jejího stárnutí nebo dokonce možnost vzniku rakoviny. Pokud chcete možná rizika eliminovat, navštivte před prvním užitím solária kožního lékaře, který vaši pokožku vyšetří a seznámí vás s riziky, které mohou hrozit přímo vašemu tělu.
Náš tip: Potíže s pletí? Navštivte kosmetiku ve Vašem okolí.
Sledujte nás na Facebooku: www.facebook.com/salonykrasycz
Sledujte nás na Instagramu:www.instagram.com/salony_krasy.cz