Chcete vědět, jaké následky má kouření (nejenom) na Vaši krásu?

Kategorie: Zdraví a hubnutí

Mojekrasa

Jste již nějaký ten pátek pravidelnou kuřačkou? Nebo je na nikotinu závislá Vaše blízká kamarádka? V tomto článku se pokusíme zodpovědět na otázku, jaký vliv mají cigarety na pleť či vlasy a na Vaše zdraví obecně. Přineseme Vám také tipy na skoncování s kouřením jednou provždy…

Opravdu chcete, aby si spolužáci Vašich dětí mysleli, že jste mnohem starší, než ve skutečnosti jste?

Pokud kuřačka nedostane svou obvyklou dávku nikotinu, alkaloidu z listů tabáku, je nervózní, nesoustředěná a podrážděná, projevují se tedy příznaky závislosti. Nikotin bohužel dokáže obličej ženy nenávratně poničit, potom Vám už ani žádná plastika nepomůže. Zamyslete se tedy nad tím, zda by nebylo vhodné se závislostí začít bojovat zavčasu. Látky obsažené v cigaretách obsahují látky, které stahují cévy, kuřačky se tak mohou těšit na uzavírání cév na nohou, s tím jsou spjaty bolesti, v extrémních případech se hovoří i o nutných amputacích. I cévky, které mají za úkol vyživovat naši pleť, se stahují, proto pleť kuřaček stárne rychleji.

Kuřačkám se tak snadno může stát, že ve třiceti budou vypadat na čtyřicet, ani pleťové krémy zvučných značek Vás nezachrání.

Sbohem, růžová barvo mé kůže!

Problém nastává také u těhotných žen, nastávající maminky si koledují o našedlou a povadlou pleť plnou vrásek, navíc je zde vysoké riziko poškození plodu, u dítěte se pravděpodobněji vyvinou vady než u dětí nekuřaček, děti kuřaček také často mívají nižší hmotnost po porodu. Pravděpodobně víte, že kouření všeobecně zvyšuje riziko jiných onemocnění. Kuřačkám se například hojí zranění mnohem delší dobu, pokud plánujete podstoupit plastické operace, čeká Vás delší rekonvalescence. Kuřačky se mohou brzy rozloučit s růžovou barvou kůže, místo něj můžete čekat příchod šedožlutého nádechu pleti, také její elastičnost i její schopnost regenerace jsou sníženy.

Vlasy se lámou, dech je zkažený, paradentóza již klepá na dveře…

Hladina estrogenu u milovnic cigaretového kouře klesá, těšit se tak můžete na suchou pleť s ubývajícím kolagenem, pleť bude působit vysušeně. Musíte také počítat se zkaženým dechem a nažloutlými zuby. Kuřačky navíc často mhouří oči před vyfukovaným kouřem, také různě špulí ústa, to způsobuje vznik vrásek kolem očí a rtů. I vlasy trpí, jsou nedostatečně vyživovány, lámou se, jsou řídké a neúprosně padají a přestávají se lesknout.

A to ještě není všechno…

Kuřačkám hrubne hlas, jste přesvědčena o tom, že pokud budete mít hlas jako muž, budou po Vás pánové šílet? Na nikotinu závislé dámy také mají vyšší pravděpodobnost ke vzniku rakoviny kůže, slinivky, ústní dutiny, děložního čípku či ledvin. Větší riziko mozkových příhod, problémů s otěhotněním, šedý zákal či osteoporóza Vám pravděpodobně na kráse také nepřidají.

Milovnice cigaret také postihuje snižování hladiny vitaminu C, právě díky němu naše pleť vypadá zdravě, navíc jsou mnohem méně vitální, hůře se jim také dýchá. Otrokyně kouření se nevyhnou vypadávání zubů či paradentóze. Nezapomeňme připomenout, že kouř z cigaret zaujímá čestné místo na seznamu karcinogenů.

Odvykání může být pro kuřačky peklem na zemi…

Začít kouřit je lehké, ale nepředstavitelně horší je se zlozvykem přestat. Chce to odvahu a hlavně podporu lidí, kteří Vás obklopují. Je samozřejmě jen na Vás, zda se rozhodnete pro vášnivou lásku ke krabičce cigaret zemřít nebo ne. Zkuste si položit otázku: „Proč vlastně kouřím?“ Vezměte si list nepopsaného papíru, zelenou a červenou propisku, zelenou si poznamenejte klady otrocké závislosti na nikotinu, červenou její zápory, jaká barva převládne?

Deprese a žvýkačky…

Při odvykání jsou nutné pevné nervy a silná vůle, vyplatí se návštěva odborníka! Začněte s návštěvou svého praktického lékaře. Připravte se na to, že odvykání většinou provází depresivní stavy, podrážděnost, nespavost či nepříjemné pocity úzkosti. Ve chvíli, kdy dostanete chuť na cigaretu, vezměte si něco pokud možno nepříliš kalorického k snědku jako odměnu, dejte si však na tuto strategii pozor, ať se Vám nestane, že se přeměníte v nekouřícího tlouštíka! Pokuste se také vyhnout místům, o kterých víte, že se tam kouří. I samotné odvykání není levná záležitost, žvýkačky nebo náplasti, které Vám mají pomoct, dokážou Vaši kapsu zatížit. Uvědomte si, že proces regenerace Vašeho těla začne ve chvíli, když přestanete kouřit.

V nadcházejícím článku uvedeme rozhovor se ženou, které se podařilo skoncovat jednou provždy se závislostí na nikotinu. Věříme tomu, že Vás její vyprávění inspiruje…

Komentáře