Léto je škodlivější na pleť než zima
Léto je vedle zimy dalším obdobím, které je poměrně extrémní. Tím hlavním extrémem, který naší pleti v zimě škodí, je slunce. Slunce přináší velké nebezpečí zdravotní – působení slunce velmi výrazně přispívá ke vzniku rakoviny pleti, dále působí silně ke stárnutí pleti. Slunce se zkrátka se zdravou a dobře vypadající pletí nesnese. Pamatujte tedy celé léto na to, že byste se měli před sluncem co nejvíce chránit.
Náš tip: Freistil Bio balzám na oči
Jednak tím, že citlivou pleť v dekoltu a na obličeji cloníte klobouky a čepicemi a pak také vhodnou kosmetickou péčí. Samozřejmostí je použití krémů s patřičným ochranným faktorem, a to již od rána. Nepoužívejte přípravky na opalování pouze tehdy, až dorazíte na pláž či na koupaliště! Přípravky totiž začínají působit až po určité době (zhruba patnáct až dvacet minut) a za tu dobu se obzvláště citlivá pokožka může spálit. Bohužel pleť má neskutečnou paměť a jakékoliv spálení si dobře pamatuje. Takže se snažte pokožku chránit před jakýmkoliv jednotlivým spálením!
Náš TIP: Dámský bio deodorant Sugar Mint
Ochranných prostředků je spousta
Naštěstí je nabídka přípravků na péči o pokožku vystavenou slunci skutečně velmi široká a jde o velmi výnosný byznys! Můžete si tedy vybírat z přípravků ve spreji, krémů či olejů, podle toho, jaké skupenství si nejraději nanášíte. Velmi se dále přimlouváme za dodržení pravidla, že mezi 11 a 15 hodinou se slunci raději nemá vystavovat, protože jeho účinky mohou být i přes použití ochranných prostředků zničující. Kromě péče proti spálení nezapomínejte také na péči o pleť po sluneční koupeli. Hitem jsou pleťová mléka, které působí na pokožku konejšivě a obsahují třpytivé miniaturní částečky, takže dodávají opálené pokožce ještě pěkně blýskavý nádech. Pro podpoření opalování můžete také použít speciální peeling. Pro podporu opalování a opálení zevnitř se doporučuje užívání betakarotenu.
Náš TIP: Přírodní sprchový gel Sedmikráska
Zlatá zásada – hydratujte!
V létě panuje povětšinou horké počasí, které ještě přispívá k hydrataci. Proto byste zejména v létě neměli zapomínat, aby vaše tělo netrpělo nedostatkem vláhy. Hydratovat můžeme jednak zevnitř a dále zvenčí. Hydrataci zevnitř dosáhnete pitím dostatku tekutin. Jako vhodné tekutiny se v létě považuje asi nejvíce obyčejná pramenitá voda, klidně ta z kohoutku, která je mnohdy kvalitnější, než vody balené. Voda by v horku neměla být zcela ledová. Normálně byste měli vypít zhruba jeden a půl až dva litry tekutin, ale v tropickém počasí lze tento objem až zdvojnásobit. Pít byste neměli také najednou, ale spíše ucucávat po malých doušcích.
Hydratace i zvenku
Dále je třeba pokožce celého těla a obličeje dopřát patřičnou hydrataci vhodnými kosmetickými prostředky. Zatímco v zimě používáme spíše mastné krémy, v létě by mělo jít spíše o krémy lehčí, hydratační. Speciální péči věnujte rozhodně okolí očí, které v létě velmi trpí a mnohdy se zde objeví malé vrásky, i když na ně ještě nemáte věk. Ty velmi často vznikají právě od slunce a od toho, jak do něj mhouříme oči, pokud si je nechráníme vhodnými slunečními brýlemi, takže rozhodně nezapomínejte ani na ně! Okolí očí je mimořádně citlivé a v létě se doporučuje na něj používat hlavně hydratační oční gely, které se dobře a rychle vstřebávají.