Před samotnou masáží se masér seznámí s pacientem, aby ho důkladně poznal a zvolil tak nejlepší techniku a nejvhodnější oleje. Masáž má léčivý a regenerativní účinek, dochází k uvolnění svalů a kloubů a zároveň k nastartování správné činnosti cévního systému.
Kdy přemýšlet nad ájurvédskou masáží?
- Při depresích
- Při revmatických problémech
- Po fyzické zátěži
- Po porodu
- Při problémech se spaním
- Při snaze posílit imunitní systém
- Při alergii
- Při nedostatku energie
Kdy se ájurvédská masáž nehodí?
Ájurvédská masáž se nedoporučuje jedincům s akutní nemocí, a to především v případě zvýšené teploty nebo naordinovaných antibiotikách. Dále se nedoporučuje vážně nemocným, jako jsou lidé trpící rakovinou či cukrovkou nebo těhotným ženám. Po porodu je však tato masáž naopak velmi žádoucí.
Ájurvédská masáž trvá zhruba hodinu, po ní by měla následovat alespoň půl hodina saunování, aby se na těle otevřely póry a olej mohl proniknout hlouběji do těla. Pokud není k dispozici sauna, neváhejte nad horkou koupelí nebo sprchou, i ta totiž zvyšuje účinnost masáže.
Pokud vás ájurvédská masáž zaujala a chtěli byste ji zkusit, neváhejte a najděte si salon, kde tyto masáže poskytují. Pomocníkem vám bude portál www.salony-krasy.cz, kde naleznete seznam salonů v okolí vašeho bydliště.
Máte náladu na jiný druh masáží? Tak si zkuste prolistovat a vybrat z masážních salónů v celé ČR.
Sledujte nás na Facebooku: www.facebook.com/salonykrasycz
Sledujte nás na Instagramu:www.instagram.com/salony_krasy.cz