Kde se Kineziotaping vzal
Lékař a chiropraktik z Japonska pan Dr. Kenzo Kase vyvinul tuto metodu již v sedmdesátých letech minulého století. Používají se tejpy – barevné pásky, složením s 96% s bavlny a 4% elastanu, při nalepení těchto pružných pásek na postižené klouby, šlachy či svaly dochází k umožnění trvalého průtoku krve i lymfy a jsou tímto způsobem aktivovány veškeré ozdravné procesy.
Určitě je nutné dojít k odborníkovi ortopedovi, fyzioterapeutovi či “masérovi”:http://www.salony-krasy.cz/…salony/praha, aby řekl přesnou příčinu vaší bolesti a doporučil jaký typ pásky použít a jak správně ho upravit. Podle směru nalepení pásek a také jaké zvolíme napětí, můžeme svaly aktivovat nebo uvolňovat. Lepí se na několik dní a po tuto dobu nám stále v daném místě působí na bolestivé místo. Tajp – páska vás nebude omezovat, je možné se s ní i namočit. Laik přesně nepozná kam a jak přesně si pásku nalepit. Vše má svůj přesný postup a u závažnějších zdravotních problémů je tedy vždy nutné zajít za odborníkem. Správná aplikace pásky – tejpu se rychle projeví úlevou od bolesti.
K čemu mi to bude?
Kineziotaping nám může ulevit při bolestech šlach, svalů, kloubů a páteře, při sportu, úrazech, na otoky, hematomy i na zlepšení průtoku krve a lymfy, prodlužuje i účinky masáže, pomáhá při artróze, úponové bolesti, při skolióze a dalších zdravotních problémech. Kineziotaping vám může i v těhotenství a šestinedělí pomoci při bolestech zad i břicha.
Určitě neaplikujte tejpování při horečnatých onemocněních, akutní trombóze, vyrážkách a ekzému a ani na otevřené rány, bradavice, na porušenou vrstvu kůže a na maligní melanom na kůži!
Kineziotaping cena
Pásky jsou k dostání v několika barevných variantách v délce 5m a šíři 5cm se cena pohybuje okolo 160,– za kus.