Vyhledávání:

Barber shopy (pánská holičství)

Hledáte barber shop (pánské holičství), kam byste se rádi vraceli?

Péče v tradičném pánském holičství v podobě barber shopu představuje zážitek, luxus a kvalitu.

Usaďte se v pohodlném křesle a nechte si od svého barbera upravit vlasy či vousy. Vysoký standard péče o pány zahrnuje také relaxační holení břitvou či péči o tvář, moderní i klasický střih, beardtrim, úpravu vousů, plnovousu a holení břitvou. K tomu příjemná atmosféra a speciální pánská kosmetika – prostě idální místo na pánské zkrášlení!

Dokonalou péči v holičství jako za časů našich dědů. Dopřejte si tradiční holičství, oholení klasickou metodou s příjemným napařením horkým ručníkem (Hot towel) nebo holení břitvou. Nepřijdete o nic, ani když nosíte vousy, které vám zde upraví do správného tvaru za pomocí speciální kosmetiky pro pány. Úprava vousů a beardtrim je dokonalý zážitek. Zastřižení plnovousu, zaholení kontur a pěstící balzám je dokonalý zážitek. Pánská holičství (barber shop) vám kromě holení a úpravy vousů zastřihnou i vlasy a vytvoří správný účes, provedou chlapecký střih, pánský střih i pánské barvení.

Barber shopy a pánská holičství – co vás čeká a co od nich můžete očekávat

Barber shop: Vstup pouze pro gentlemana!

Pomalu se vytrácí staré pánské holičství, kde je muž za deset minut ostříhaný a zaplatí jen pár korun. Čím dál více mužů si úpravu svého vzhledu chtějí užít a vychutnat si u ní i skleničku dobrého pití či vykouřit doutník. A to vše bez přítomnosti žen! Proto není divu, že i v Čechách začínají být tolik oblíbené Barber shopy. Holiči, zubaři i chirurgové – to vše byli „barbers“

Samotné slovo „barber" (latinsky barba) znamená holič, nebo lazebník a právě ti byli velice vážení již ve starém Egyptě. Ne jinak tomu bylo i ve starém Římě, kde dokonce první holení mladého hocha znamenalo přeměnu v dospělého chlapa. V období středověku se z holičů stávali zároveň i lékaři, zubaři, chirurgové. Trhali zuby, pouštěli žilou, používali pijavice, anebo klystýr. Největší nouzi o klienty měly barber shopy v době, kdy si muži nechávali narůst dlouhé vlasy i fousy. Tehdy mohly holičství navštěvovat i ženy. Poslední dobou jsou tato zařízení výhradně pánskou záležitostí a ženám je zde vstup zakázán.

Mužský svět, se vším všady

Při vstupu do Barber shopů je již na první pohled jasné, že jste v zcela jiném světě – mužském světě. Zde je povoleno vše, co si jen skutečný gentleman může přát. Během péče o jeho vlasy i vousy si může pochutnat na šálku kávy, sklence whisky, nebo zapálit doutník. Některé podniky nabízí i velkoplošné televize se sportovními přenosy, ale většinou dávají přednost komunikaci mezi sebou tak, jak to dělali muži již za starých časů.

Žádné strojky ani holítka – jen břitva!

Možná pres všechny ty slogany z reklam, o nejhladším oholení, je těžké uvěřit, že skutečný mistr holič používá jen ostrou břitvu. Aby se vousy lépe holily, změkčí se napařením horkým ručníkem, namydlí kvalitním mýdlem a břitva může po tváři řádit. Pokožku je důležité ve finále ošetřit kolínskou a vousy olejem, jež jim dodá výživu i lesk.

Pokud muži chtějí stále vypadat jako po návštěvě těchto shopů, musí o své vousy dbát i doma. O tom čím a jak je každý správný barber rád poučí.

Slevy v salónech krásy
–32 %

Akční ošetření mladé pleti

Sleva až 380 Kč na 910ti minutové ošetření mladé pleti

Trisha kosmetika, Lidická 28, Praha

820 Kč končí za měsíc

BLON ČTVRTEK

Každý čtvrtek oslavujeme blond odstíny. Vítané jsou všechny…

SkyOK, Devonská 1179/4, Praha

končí za 21 dní
Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde