Vyhledávání:

Permanentní make-up (PMU artisté)

Permanentní make-up (PMU artisté)

Permanentní make-up je zkrášlovací metoda s dlouhotrvajícím efektem. Na výběr je v dnešní době nespočetné množství úprav a vylepšení, které lze PMU dosáhnout. Nejčastějšími zákroky jsou Permanentní Make-up obočí, pudrové, ombré obočí, microblading (3D vláskování), permanentní make-up očních linek, rtů či mikropigmentace vlasové pokožky.

Profesionální a dokonale tvarované obočí přidá každé ženě elegantní vzhled. Permanentní make-up nám může ulehčit život i dodat sebevědomí. PMu je vhodný pro ženy, které se nerady líčí nebo se ze zdravotních důvodů nemohou každodenně líčit (alergie, pracovní prostředí).

Novinky, rady a inspirace z oblasti úpravy obočí a řas najde na stránce: Obočí a řasy

Co vše zahrnuje permanentní make-up

Permanentní make-up je proces mikroimplantace pigmentu do vrchní vrstvy pokožky. Permanentní líčení vám vydrží rok, dva i více let, případně se dá upravit a barva doplnit. Záleží na kvalitě a intenzitě barvy, kterou PMU artist na pokožku aplikuje.

Zákrok se při permanentním make-upu provádí pomocí jemné jehly. Přírodní barvivo se při proceduře dostává 0,2 mm pod kůži. Zákrok je minimálně bolestivý vzhledem k používání speciálních anestetik před a v průběhu celé aplikace PMU. Permanentní make-up umí podtrhnout krásné rysy tváře a skrýt její nedostatky. S permanentem se vzbudíte upravení a šetříte čas při líčení. Hodí se pro ženy i muže a má své výhody.

Přednosti permanentního make-upu

Odborně provedený permanentní make-up vám zajistí přirozený vzhled a podtrhne vaše rysy bez nutnosti se líčit. Můžete díky němu vypadat dobře v přírodě, u vody i při sportu a je vhodný i pro ženy, které se nerady líčí. Permanentní líčení odstraní atypické potíže s asymetrií obličeje, nepravidelným tvarem a hustotou obočí, nevýrazných kontur rtů i linek očí. Umí ženám vrátit zpět jejich sebevědomí. Lékařský PMU se používá na pooperační jizvy, poúrazové jizvy, popáleniny, vitiligo i alopecie.

Permanentní make-up, zkráceně PMU, je estetický zákrok, který se provádí pomocí speciálního přístroje a jehly. PMU artisté jsou specialisté v oblasti permanentního make-upu a pracují převážně v kosmetických salonech nebo estetických klinikách.

PMU umělci se specializují na různé oblasti, jako je permanentní make-up obočí, horních linek, dolních linek, rtů a dalších oblastí. Mezi populární trendy patří pudrové obočí, aquarell lips a korektivní PMU, které řeší asymetrie a jiné nežádoucí efekty.

Při PMU se do kůže vstřikuje speciální barvivo, které vydrží několik let a dává přirozený vzhled. PMU umělci používají sterilní nástroje a barviva, aby minimalizovali riziko infekce.

Permanentní make-up může být vhodný pro lidi, kteří trpí ztrátou obočí, mají řídké chloupky nebo chtějí mít vždy dokonalý make-up. PMU umělci pomáhají řešit různé estetické problémy a poradí s výběrem správného tvaru a barvy.

Kurzy permanentního make-upu trvají obvykle několik týdnů a zahrnují teoretickou a praktickou část. Účastníci se naučí techniky výběru správné barvy, tvarování a aplikace permanentního make-upu a také základy o hygieně a sterilizaci.

Permanentní make-up obočí

Tvar obočí se nakreslí a zkonzultuje. Chloupky se z obočí před mikropigmentací neodstraňují ani nevytrhávají. Permanentní make-up se provádí odstíny hnědé výjimečně černé barvy. Po aplikaci je 10 dní obočí tmavé a vytvoří se stroupek, který se sám vyhojí. Plné, výraznější obočí zajistí celistvý tvar a vydrží 3 roky. Pudrové obočí a obočí upravené vláskováním neboli microblading vykreslí chloupky, zajistí přirozenější vzhled a je vhodné pro světlé a světlovlasé typy. Vydrží asi 1,5 roku.

Salony/pmu artisté, kteří poskytují permanentní make-up obočí microblading ve vašem okolí

Salony/pmu artisté, kteří poskytují permanentní make-up obočí powder brows (pudrové obočí) ve vašem okolí

Permanentní make-up – oční linky

Linky se provádí horní i spodní, dle přání klienta. Linka může být při tetování linek tenčí i silnější. Po aplikaci mohou být oči asi hodinu jemně opuchlé a citlivější až dva dny. Při aplikaci barvy se povrchově krémovým anestetikem znecitliví víčka a proti slzení očí se aplikují speciální jednorázová oční anestetika. Barva se používá hlavně černá, hnědá, modrá a zelená v různých odstínech. Oči se díky linkám zvýrazní a řasy opticky zhoustnou. Linky působí velmi přirozeně a dokreslí celkovou vizáž.

Salony/pmu artisté, kteří poskytují permanentní make-up oční linky ve vašem okolí

Permanentní make-up – kontury rtů (Aquarell lips)

Na rty se používá široká škála odstínů barev, která vykreslí přirozenou konturu rtů. U světlých rtů nebo při jejich zvětšení se provádí i šrafování, nebo se při tetování rtů provede současně i stínování, aby byly rty vizuálně plnější a barevnější. Asi 4 až 5 dní jsou rty velmi výrazné. Pak se barva usadí a objeví se přirozená krása rtů.

Salony/pmu artisté, kteří poskytují permanentní make-up rty Aquarell lips ve vašem okolí

Související články