Také jste vždy snila o dlouhých, dokonalých vlasech, ale s vlastními vlasy jste si to nemohla dopřát? A už jste slyšela o prodlužování vlasů? Existuje hned několik možností, jak si nechat vlasy prodloužit, a právě o tom si budeme povídat v tomto článku.
Jak probíhá prodlužování vlasů a co obnáší?
Pokud bychom to shrnuli ve zkratce, jedná se o připojování umělých či pravých vlasů k vaším vlastím. Existuje několik metod, které se stále rozšiřují a každý si tak může vybrat tu, která mu bude nejvíc vyhovovat. Každopádně je důležité pamatovat na to, že pokud se do prodloužení vlasů pustíte, není to otázka jednoho sezení. O prodloužené vlasy je důležité se starat a pravidelně si je nechávat obnovit.
Metody prodlužování vlasů a jejich ceny
Co se týče metod prodlužování vlasů, můžeme se bavit o třech nejvyužívanějších.
O té první už zřejmě všichni slyšeli. Jedná se o prodlužování vlasů za pomocí keratinu. Výhodou této metody je, že prakticky nemůže dojít k žádnému poškození vlasů. Keratin umožňuje našim vlasům dále růst, jedná se totiž o součást vlasového vlákna. Keratinová metoda se tak řadí mezi tu nejpoužívanější vůbec. Cena za pramen se většinou pohybuje kolem 70Kč, pokud se bavíme o té nejkratší variantě pramenu. Celková cena tedy závisí na počtu přidaných pramenů, jejich délce a také odstínu.
Další metodou je prodloužení vlasů pomocí ultrazvuku. Tato metoda ještě není zcela rozšířená, ale v řadě salónů ji již nabízejí. Jedná se o metodu těch největších profesionálů, která je vhodná i pro velmi jemné vlasy. Spoje, které ultrazvuk vytvoří jsou v podobě hodně malé placičky, kterou téměř necítíte. U této metody také nehrozí téměř žádná možnost poškození vašich pravých vlasů. Cena ultrazvukové metody se při ceně za jeden pramen liší pouze o pár korun, ovšem v celkové ceně, to může být až několik stovek, ale i tisíc.
Poslední metoda **prodlužování vlasů je ryze mechanické a nazývá se mikro ring. Tato metoda je vhodná především pro ženy s pevnými nebo hodně dlouhými vlasy. Jedná se o ekonomičtější variantu do budoucna, jelikož obnovování prodloužení není tak nákladné, jako například u keratinu. Pramínky se totiž při obnově o spoj nezkracují, jelikož spoj zde tvoří malý kovový kroužek.
Na co si dát u prodlužování vlasů pozor?
Při prodlužování vlasů je důležité si najít hlavně skutečného profesionála. Nesprávná aplikace prodlužovacích pramenů, mlže vlasy poškodit. Nezapomínejte, že o vlasy je nutné se starat i do budoucna. Jednou za čas, cca tak jednou za 3 měsíce, je nutné prodloužené vlasy posunout trochu výše. Nemusíte ovšem kupovat nové prameny, pokud se o vlasy správně staráte mohou vám vydržet i několik let.
Pro udržení vašich i prodloužených vlasů je doporučeno si dvakrát do měsíce dopřát vlasový zábal. Prodloužené vlasy ale můžete bez obav fénovat, žehlit a podobně.
Jaké jsou Vaše zkušenosti s prodlužováním vlasů? Budeme rádi za Váš komentář pod článkem.
Čtěte také
- Prodlužování a zhuštění vlasů – jaké máte možnosti?
- Jednoduché letní účesy pro dlouhé vlasy – pletené copy, šátky ve vlasech a střihy, které zaujmou
- 5 překvapivých triků, jak v létě chránit vlasy
- První pomoc pro mastné, suché a řídké vlasy
- Jak docílit krásné barvy vlasů, která vydrží
- Proč je veganská značka Maria Nila pro kadeřníky tak přitažlivá
- Duha ve vlasech: oživte své vlasy pastelovými tóny!
- Jarní účesy pro polodlouhé vlasy, zvolíte mikádo nebo jenom barvení vlasů?