Copywriting: nutnost nebo zbytečnost?

Kategorie: Pro odborníky

Mojekrasa

Copywriteři jsou lidé, kteří se živí psaním textů. Jsou schopni napsat text na jakékoliv téma a dodržet přitom pravidla pravopisu a danou normu, kterou by měl text mít. Jedná se o profesionály, kteří dokáží zpracovat potřebné informace a převést je do čtivé podoby.

Copywriter: ano či ne?

Pokud ke svému podnikání používáte webovou prezentaci, ke komunikaci s potenciálním klientem slouží jen a jen texty na něm napsané. Pokud jsou texty gramaticky či stylisticky špatně, může se stát, že to klienta odradí, protože pojme nedůvěru vůči vašemu podniku. Dobré a čtivé texty jsou tedy základem k úspěšnému podnikání. A přitom se nejedná o nijak drahé služby.

Na internetu existuje řada portálů, které obsahují velký seznam copywriterů nabízejících své služby. Ceny za jednu stránku textu se pohybují od 50 korun až po stokoruny, někdy i tisíce. Můžete si vybrat konkrétního copywritera, nebo jen zadat poptávku, jaké texty sháníte a copywriteři se zájmem se vám ozvou sami. Vy si pak již jen vyberete toho nejlepšího.

A jak poznat dobrého copywritera?

Měl by za sebou mít prokazatelnou historii, tedy měl by vám být schopný předložit ukázkové texty a reference. Opravdu dobří copywriteři s historií, kteří se copywritingem živí, píší jednu normostranu za 150 Kč a více, protože vědí, že si své zákazníky, kteří za kvalitu zaplatí, najdou a práce mají dostatek. Pod 100 korun obvykle píší lidé, které psaní baví a pouze si tímto způsobem přivydělávají, což ale automaticky neznamená, že jejich texty budou méně kvalitní.

Při výběru copywritera si dejte pozor na placení předem. Pokud copywriter trvá na zaplacené částky předem, měli byste mít k dispozici jeho podnikatelské údaje a měli byste se zajímat o jeho historii. Pokud však copywriter nemá, co ukázat a nechce vám poskytnout své údaje, předem nic neplaťte. Mohl by vám odevzdat nekvalitní texty, ba dokonce by nemusel odevzdat žádné.

Jaké jsou Vaše zkušenosti s profesionály na texty, využíváte jejich služeb nebo si raději pomůžete sami? Děkujeme za Váš názor.

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace