1. Představivost
Pohodlně se usaďte a zavřete oči. Vyberte „problémové jídlo“ a představte si ho tak živě, jak jen to jde. Jakmile už máte znázornění v mysli, představte si, že na něj sypete smetí. Udělejte si tu scénu hodně detailní a působivou – velmi nepříjemné obrázky, viďte? Přepínejte si mezi obrázky, abyste si v mysli vytvořili asociaci na příště, až budete znova v pokušení.
2. Rozptýlení
Stejně jako je možné předcházet dětskému prudkému výbuchu hněvu tím, že ho dáte brzo spát nebo ho upozorníte na psíka na druhé straně ulice, i Vy se můžete jednoduše rozptýlit od myšlenky na sušenky tím, že budete dělat něco jiného. Vyběhněte třeba na procházku, dejte vyprat prádlo do pračky, reorganizujte si šuplík s ponožkami… cokoli, co Vaši mysl odežene od jídla.
3. Pomoc
Dvě hlavy jsou víc než jedna, tak neváhejte a sežeňte si kamarádku na hubnutí. Měla by to být blízká přítelkyně, která se taky snaží hubnout. Hlavně proto, že když jedna z Vás cítí, že prohrává boj s pokušením, může kdykoliv zavolat té druhé a mít tak morální podporu a možnost s někým si popovídat. Jenom přítelkyně, která také hubne, bude schopna plnit tuhle roli, protože to vyžaduje jistou dávku empatie.
4. Odkládání
Namísto naléhání, že Vy „nemůžete“ nebo „neměla byste“ x, y, z (s téměř zaručeným výsledkem, že to budete chtít všechno ještě víc) – -– klidně si řekněte, že to můžete mít, ale později. Vědomí, že to není úplně ztraceno může zredukovat sílu pokušení jídlem. Pokud, ta doba „později“ nadejde, pak rozhodnoututí se, zda to vůbec chcete, nemusí být tak těžké.
5. Motivace
Je nám to úplně jasné, že dodržování stravovacího plánu bude mít úžasné následky z dlouhodobého hlediska – někdy však potřebujeme spíš okamžitou návratnost naší investice (svatosti). Vraťte se k dobrému staromódnímu uplácení a slibte si nejedlou odměnu, když odoláte pokušení po dobu jednoho týdne – možná ten nový top, který se Vám tak líbil, nebo zajít na kosmetiku..
6. Vyvarování se
Je to jednoduché, opravdu. Pokud nemáte přístup k ničemu na okusování, pak to nemůžete sníst. Pokud Váš partner nebo děti trvají na tom mít „špatné jídlo“ v domě, požádejte je, aby ho uskladnili jinde než v kuchyni (nejlépe na tajném místě) – jinak si zkuste odvyknout nakládat Vaše oblíbené pochoutky do nákupního vozíku.
7. Diskuse
Příště, až se Vás ten hlas uvnitř hlavy bude snažit přesvědčit, abyste si objednala pizzu se sýrem navíc, neignorujte ho. Místo toho využijte příležitosti a začněte pořádnou konverzaci se svým ďáblem. Zeptejte se ho, proč chcete pizzu a jak si myslíte, že se budete cítit potom, co ji dojíte. Pokuste se odpovídat upřímně. Tím, že se snažíte o situaci logicky pouvažovat, by mohlo umlčit ten nepříjemný hlas jednou pro vždy.